Хірургічна стоматологія

Хірургічна стоматологія в нашій клініці має на своїй меті максимально бережне проведення маніпуляцій для мінімізації травми та збереження здорових тканин.  Хірург-стоматолог пропонує різні методи в поєднанні з сучасним обладнанням, які практично зводять до нуля больові відчуття.

Атравматичне видалення зуба.

Після індивідуально підібраного знеболення, лікар проводить розсічення корнів зубів по частинах, окремо видаляючи їх, що дає можливість  максимально зберегти кістку та м’які тканини. Адже відомо, що травматичне видалення зуба із руйнуванням оточуючих тканин ускладнює процеси відновлення, що в подальшому не дозволяє досягнути естетичного результату при майбутньому протезуванні та робить процес майбутньої імплантації складним, або таким, що потребує кісткових пластик.

Видалення ретинованих зубів та зубів “мудрості”.

Восьмі зуби прорізаються останніми в зубному ряді, інколи вони можуть частково прорізуватися або взагалі не прорізуватися (розташовуватися під нахилом і впиратися в корені сусіднього 7-го зуба). Видалення таких зубів проводиться за  допомогою п’єзохірургічного апарату для кісткової хірургії, котрий працює з подачею фізіологічного розчину. Такий прилад не перегріває кісткові структури і ріже лише тверде (кістка, зуб), при цьому не травмуючи м’які тканини (щока, язик, нерв). Таким чином, ретиновановані зуби видаляються швидше і менш травматично, ніж при звичайній методиці видалення.

Резекція верхівок коренів.

Резекція являє собою мікрохірургічну операцію, при якій відсікаються частина кореня, в якому є осередок інфекції. Мета операції – усунення запального процесу і зберегти цілісність зубної дуги і сам зуб. Дана операція проводиться при не можливості усунути інфекцію класичним методом.

Кістектомія

Кістектоміявидалення кісти. Кіста – це доброякісне  порожнисте утворення, яке має оболонку і містить в собі ексудат. Виникнення таких утворень пов’язане з патологією розвитку зубів, або є ускладненням  хронічних періодонтитів. Суть кістектомії полягає у повному видаленні кісти разом з оболонкою, а іноді із частиною ураженого кореня зуба.

Відкритий кюретаж

Відкритий кюретаж пародонтальних кишень проводиться тільки після ретельної діагностики та професійної гігієни ротової порожнини(котра складається з декількох етапів). Процедура проводиться кюретами та ручними скелерами, які мають робочі частини зі спеціальним кутом вигину, що дозволяє максимально точно і на всіх поверхнях виконувати маніпуляції. При відкритому кюретажі лікар видаляє грануляційну тканину та всю патогенну міклофлору з поверхні коренів, створюючи умови для зменшення глибини пародонтальних киень.

Кісткова пластика

Кісткова пластика – це операція по збільшенню об’єму кісткових тканин перед постановкою імпланту, або під час імплантації. Існують багато остеопластичних операцій та їх методик, лікар на основі даних комп’ютерної томографії індивідуально обирає, яка методика максимально вирішить Вашу проблему. Однією з методик кісткової пластики є синусліфтинг.

Синусліфтинг проводиться у випадках коли є значна атрофія кісткової тканини у бічних ділянках верхньої щелепи. Суть методу в збільшені об’єму кіткової тканини, за рахунок зменшення об’єму верхньощелепної пазухи. Синусліфтинг дає можливість для подальшого встановлення імпланту та створює умови для розподілу відповідного навантаження при жуванні.

Рекомендації після видалення зуба.

  1. Впродовж декількох днів після хірургічного втручання уникайте тяжких фізичних навантажень (фітнес, тренажерні зали, бані, сауни та ін.)
  2. Чистити зуби необхідно обережно, оминаючи місце де було втручання.
  3. Вживати м’яку та не гарячу їжу, для уникнення травмування рани.
  4. Уникати алкогольних напоїв та куріння 2-3 дні.
  5. Уникати активних полоскань та виполіскувань (тільки, якщо цього не призначив лікар).
  6. Чітко виконувати всі рекомендації та приймати препарати призначені лікарем.

Якщо у Вас виникають будь-які запитання потрібно звертатись до Вашого лікуючого лікаря.