Імплантація

Зубні імплантати – це “штучні корені зубів”, закріпленні в щелепі. Імплант служить надійною опорою коронкам, мостам і знімним протезам, які виглядають і відчуваються як власні зуби. Імплантація зубів найчастіше проводиться з використанням конусних імплантатів, що повторюють за формою коріння зуба.

Використання зубних імплантатів має низку переваг та дозволяє вам:

  • зберегти здоровими сусідні зуби (їх не потрібно обточувати, як при протезуванні);
  • відмовитися від знімних протезів та користуватись незнімними протезами, навіть при повній відсутності зубів;
  • зберегти об’єм кісткової тканини.

Залежно від типу, імплантація зубів може бути:

  • одноетапна,
  • двоетапна,
  • одномоментна (експрес імплантація).

При одноетапній методиці на встановлений імплант відразу встановлюється формувач десни чи тимчасова коронка.

При двохетапній методиці спочатку вживлюється імплант, а через деякий час встановюється формувач ясен.

Одномоментна імплантація є найшвидшою, оскільки імплант встановлюється одразу на місце видаленого зуба. Такий метод дає можливість прискорити процес імплантації, але має показання та протипоказання щодо його проведення.

Як відбувається імплантація зубів

Рішення про вибір варіанту імплантації приймає хірург-імплантолог в ході детального аналізу даних 3D томографії (яка показує нам кісткову будову щелепи у трьох вимірах) та огляду порожнини рота. Це дозволяє з високою точністю підібрати потрібний вам зубний імплантант за довжиною і діаметром, а також ідеально розмістити його таким чином, щоб не пошкодити важливі анатомічні утворення.

Процедура імплантації проходить переважно під місцевою анестезією, абсолютно комфортно і безболісно для пацієнта, для проведення тривалих операцій ми запрошуємо до співпраці лікаря-анестезіолога.

Завершальним етапом будь-якого методу імплантації є установка постійного опорного елементу (абатменту) і фіксація на ньому коронки (протезу).

Бувають випадки, коли через нестачу кісткової тканини щелепи неможливо одразу зробити процедуру імплантації. У такій ситуації спочатку проводиться кісткова пластика – операція, спрямована на відновлення відсутнього об’єму.

Для кожного пацієнта порядок проведення імплантації є індивідуальним, а всі запитання та нюанси попередньо обговорюються на консультації з лікарем.

Імплантація зубів може бути показана у наступних випадках:

  • Відсутність одного зуба при наявності здорових зубів по обидві сторони від проміжку зубного ряду.
  • Наявність великих дефектів зубного ряду.
  • При відсутності всіх бокових зубів (дистальні дефекти), при яких людина змушена носити знімні протези.
  • При повній відсутності зубів для фіксації знімного протезу, або при встановленні більшої кількості імплантів – незнімного протезу.

У Стоматології Блищука ми використовуємо імплантаційні системи таких виробників:

MegaGen (Південна Корея) – сучасна імплантаційна система з широкими можливостями вибору хірургічних методик та можливостей протезування. Наша стоматологія є сертифікованою клінікою Житомира, де ви можете встановити такий вид імплантів.

Straumann (Швейцарія) – преміум система імплантантів з багаторічною історією (з 1954 року). Компанія дає довічну гарантію на свою продукцію.

Крім методів імплантації, ці компанії також розробляюь нові системи діаностики та комп’ютерні програми для моделювання процесів імплантації.

Найважливішим фактором, що впливає на термін служби імплантантів, є дотримання правил експлуатації та графіку профілактичних оглядів, а також ретельного гігієнічного догляду за ними.