Лікування карієсу

Карієс є одним з найпоширеніших зубних захворювань і може бути викликаний цілим рядом чинників. Серед основних причин появи карієсу відзначають велику кількість бактерій у ротовій порожнині та неправильну гігієну, вживання солодких напоїв і їжі, шкідливі звички тощо. Лікування карієсу в наш час може проводитись без будь-яких неприємих відчуттів та болю, але важливо вчасно виявити проблему та звернутись до стоматолога.

На початковій стадії карієс може не викликати жодного відчуття дискомфорту, тож помітити його може тільки лікар-стоматолог. Запорукою вчасного діагностування є регулярні візити до стоматолога декілька разів на рік з метою огляду і професійної чистки зубів.

Спеціалісти стоматологічної клініки Блищука ретельно оглядають ротову порожнину пацієнта, виявляючи карієс на початковій стадії, а також прихований карієс.

Першою ознакою карієса є невеликі плями на зубах. Якщо каріозні порожнини довго не лікувати, вони стають більше і вражають глибокі шари зуба, що може призвести до гострого зубного болю, інфікування і навіть втрати зуба.

Самостійно визначити можливий карієс можна по наступним симптомам:

  • зубний біль;
  • підвищена чутливість зубів;
  • різка біль під час вживання солодої їжі або гарячих чи холодних напоїв;
  • видимі плями, отвори або поглиблення в зубах;
  • неприємний запах з роту;
  • біль при кусанні.

Лікування карієсу проводять шляхом постановки пломб. При цьому лікар повністю очищає зуб від уражених тканин, дезінфікує порожнину антисептиком, а після цього відбувається постановка пломби. У нашій клініці ми використовуємо високоякісні пломбувальні матеріали, що дозволяють досягти довготривалого та естетичного відновлення будь-якої поверхні зуба.